Retrast - zateplení a sanace nehořlavými deskami STYRCON 200

STYRCON 200 jsou desky lisované ze směsi granulovaného pěnového potravinářského polystyrenu a cementu, jehož výroba je patentově chráněna.


Polystyrenové granule jsou obalené jemnou cementovou skořepinou, přičemž prostory mezi nimi vytvářejí makropórovitou strukturu. Směs je homogenní a díky cementovému skeletu získává kvalitativně nové vlastnosti.

Zateplení a sanace deskami STYRCON 200 Výborná paropropustnost desek STYRCON 200 Sanace mokrých stěn a vlhkého zdiva

Sanace a zateplení budov a domů deskami STYRCON 200


Směs polystyrenového granulátu a cementu se po zamíchání lisuje do desek o konstantních rozměrech 0,9 x 0,45 m a proměnlivé tloušťce od 30 do 90 mm. Vytváří se tak tepelněizolační hmota s malou objemovou hmotností, kde povrch granulí polystyrenu obaluje cementová skořepina, která dokáže přenášet zatížení a dodává materiálu pevnost. Tato struktura způsobuje, že STYRCON má:

 • Výborná paropropustnost desek

 • Nehořlavý materiál třídy A

 • Výborná zvuková izolace

 • Zachování tvaru i rozměrů

 • Sanace mokrých stěn a vlhkého zdiva

 • Životnost 99 let

 • Vnitřní sanace a zateplení


Použití desek STYRCON 200

 • Zateplení budov z kamene, nebo nepálené cihly!

 • Zateplení novostaveb se zbytkovou vlhkostí z potěrů a omítek!

 • Zateplení výškových staveb bez požárního omezení!

 • Potřebujete paropropustné zateplení s nehořlavou izolací?

 • Sanační omítka


Hlavní vlastnosti a výhody desek STYRCON 200:


Výborná paropropustnost desek STYRCON

Výbornou paropropustnost, která je dána vysokou makropórovitostí v prostorách mezi granulemi polystyrenu. Nedochází tak k vlhnutí zdiva, ke vzniku plísní ani ke kapilárnímu vzlínání vody. Naopak se zdivo vysušuje. Praktický význam je v tom, že se mohou zateplit i starší budovy s vlhkým zdivem, nebo naopak rychle postavené novostavby s ještě zabudovanou vlhkostí. Výborné difuzní vlastnosti jsou dány velkou kapacitou prostoru mezi kuličkami, do kterých mohou vodní páry difundovat.


Nehořlavost - nehořlavý materiál třídy A

Nehořlavost způsobuje cementový skelet oddělující jednotlivé polystyrenové granule od sebe a tak zabraňuje šíření plamene. Materiál je zařazen podle ČSN 730862 do sk. A jako „nehořlavý“. Díky tomu může být použit na zateplení i výškových staveb bez omezení požární výškou.


Rozměrová stálost - zachování tvaru i rozměrů

Rozměrová stálost je zajištěna cementovým skeletem. Navíc vytváří se tím i tepelně-akumulační vrstva, která tlumí teplotní výkyvy atmosféry. STYRCON se díky cementu chová jako silikát, ne plast (polystyren), lehce přijímá jiné silikátové hmoty (cement, omítku, stavební lepidla …) a má podobnou tepelnou roztažnost.


Sanace mokrých stěn a vlhkého zdiva

Nízký tepelný odpor klasického zdiva způsobil kondenzáci vodní páry v pórobetonu. Následně černá plíseň „vykreslila“ každou tvárnici. Náprava spočívá v paropropustném zateplení fasády pomocí desek STYRCON®.


STYRCON - Sanační omítka

Nízký tepelný odpor klasického zdiva způsobil kondenzaci vodní páry v pórobetonu. Následně černá plíseň „vykreslila“ každou tvárnici. Náprava spočívá v paropropustném zateplení fasády pomocí desek STYRCON®.


Na neizolované zdivo z kamenné cihly zbavené původní omítky se nanesly vertikálně omítkové pásy. Na ně se přikládaly styrconové desky a kotvily o podklad plastovými hmoždinkami bez lepení. Po zaarmování a nanesení minerální omítky tato již bude bez „vlhkých map“, přičemž vlhkost ve zdivu se ventiluje.


2013-2017 © Copyright by RETRAST a.s., All rights reserved. Developed by www.WML.cz